Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

andrzej. Opublikowano w Aktualności

W dniu 26 marca  uczniowie technikum handlowego i szkoły branżowej w zawodzie sprzedawca uczestniczyli w spotkaniu z Panem Andrzejem Ścibło Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta.

rzeczn młodz

Młodzież pozyskała informację o : sposobach presji sprzedawców wykorzystujących różne techniki manipulacyjne wobec klientów; zasady postępowania przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy handlowej, jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami w handlu oraz poznali wiele innych praw konsumenta.

Spotkanie to uświadomiło jakie zagrożenia czyhają na nas konsumentów i  ale jednocześnie pokazało, jak odpowiednio reagować i bronić się przed nieuczciwością sprzedających. Co ważne lekcja ta podniesie wiedzę uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

rzeczn młodz2