Uniwersytet otwarty dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie

andrzej. Opublikowano w Aktualności

Projekt Uniwersytet otwarty, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, jest realizowany w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie od 2 września b.r. Głównym partnerem projektu jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, która przez trzy semestry będzie stała otworem dla uczniów klas I Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia w Drobinie.

               Warszt 3     alpaki 1

23 razy w ciągu trzech semestrów uczniowie wyjadą na warsztaty do siedziby SGGW. Za nami pierwsze zajęcia – 12 i 13 września 53-osobowa grupa młodzieży uczestniczyła w warsztatach:

  1. Alpaki to więcej niż zwierzęta,
  2. Poznajemy żywność za pomocą smaków,
  3. Czy wiemy co jemy.

Przed nami kolejne warsztaty 26 i 27 września. Czy znowu spotkamy się z alpakami, czy może tym razem architektura krajobrazu, biznesplan i odnawialne źródła energii? Program warsztatów jest niezwykle bogaty, a celem nadrzędnym jest kształtowanie kompetencji kluczowych, jakże ważnych na rynku pracy.

Uczniowie klas I dziękują Panu Burmistrzowi, Andrzejowi Samorajowi, który wyraził zgodę na dofinansowanie dowozu uczestników projektu do Warszawy.

Warszt 1 Warszt 2 Warszt 4 alpaki 2