Handlowcy na szkoleniu z obsługi kas fiskalnych

pawel. Opublikowano w Aktualności

2W dniu 21.11.2017 r. w siedzibie firmy HELP w Płocku odbyło się szkolenie z zakresu obsługi kas fiskalnych. Uczniowie klasy III Technikum w ZSP w Drobinie, kształcący się w zawodzie handlowiec, mogli zapoznać się z podstawową obsługą kas fiskalnych, niezbędną w pracy handlowca/sprzedawcy.

Po zapoznaniu uczniów z danymi technicznymi kasy fiskalnej, zakupionej do szkolnej pracowni, odbyła się część praktyczna, podczas której uczestnicy mogli sami testować kasy. Wykonywali zestawy ćwiczeń, dzięki którym poznali zasady ewidencji sprzedaży za pomocy kasy fiskalnej oraz sprzedaży przy użyciu kodów PLU. Nauczyli się naliczać rabaty, a także wykonywać rejestry dobowe z określeniem stanu gotówki.

           Z dużym zainteresowaniem uczniowie pracowali na nowym sprzęcie, testując jego możliwości. Dzięki przeprowadzonemu szkoleniu uczniowie są przygotowani do pracy na stanowisku kasjer - sprzedawca a zakup nowego urządzenia do szkolnej pracowni sprawi, iż będą mogli tę wiedzę pogłębiać i nieustanie doskonalić.

 13