9. maja – Dzień Europy w ZSP w Drobinie

pawel. Opublikowano w Aktualności

9. maja 1950 roku Robert Schuman ogłosił deklarację, która zapoczątkowała proces integracji Europy. Na pamiątkę tego wydarzenia właśnie 9. maja obchodzone jest święto naszego kontynentu.

Uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Drobinie włączyli się w obchody tego dnia. Pod okiem nauczycieli języków obcych wykonali plakaty przedstawiające wybrane kraje europejskie. Mateusz Piotrowski, Michał Lewandowski, Michał Kamiński oraz Maciek Talaga – uczniowie klasy 1 technikum cyfrowych procesów graficznych, wykonali prezentacje multimedialne, zawierające ciekawostki związanych z Grecją, Francją, Hiszpanią, Niemcami, Szwajcaria, Polską, Danią i Włochami.

Prowadząca - Ania Kamińska - odczytała kilka zagadek, na które zgromadzeni odpowiadali.

Dodatkową atrakcją były przekąski, które uczniowie przygotowali, by na chwilę przenieść nas w świat smaków innych krajów. Mogliśmy spróbować francuskiej bagietki z malinową konfiturą, koreczków z sera szwajcarskiego, hiszpańskiej kiełbasy chorizo, sałatki greckiej, polskich pierników, włoskiego ciasta z borówkami, hiszpańskich babeczek czy naszej polskiej tradycyjnej szarlotki.