Graficy w drukarni

pawel. Opublikowano w Aktualności

11 

            Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie słynie w środowisku z wycieczek zawodowych. Uczniowie technikum i branżowej szkoły I stopnia często korzystają z możliwości współpracy z pracodawcami. Tym razem na wycieczkę edukacyjno-zawodową pojechali uczniowie klas I i II technikum cyfrowych procesów graficznych.

          W nowoczesnej, oferującej kompleksową obsługę – od projektowania, konstrukcji i druku, poprzez rozwiązania interaktywne, aż po logistykę - drukarni Quad/Graphics Europe w Wyszkowie, uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami zawodu, odwiedzili hale produkcyjne, gdzie zobaczyli magazyn papieru, introligatornię, miejsca i maszyny służące do kopiowania. Odwiedzili obszar druku arkuszowego wielkoformatowego, dowiedzieli się, na czym polega konfekcjonowanie standów i opakowań. Mogli przyjrzeć się pracy konstruktorów, uczestniczących w produkcji standów i opakowań. Wizytę zakończyli w Dziale Druku Cyfrowego ISS.

            Drukarnia Quad/Graphics Europe jest nastawiona na nieustanne wdrażanie nowych technologii. W ślad za ponad 20-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej, idzie dbałość o jakość usług. Uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele byli pod wrażeniem zarówno wyposażenia drukarni, bogactwa świadczonych usług, jak i przestrzeni, jaką zajmuje zakład zatrudniający obecnie 1900 pracowników i współpracujący z ponad 20 krajami.

            Doświadczenie zawodowe, jakie wynieśli z tej wycieczki, jest dopełnieniem zdobytej wcześniej w szkole wiedzy teoretycznej. „Całkowity dostęp – zero barier!” – takie hasło przyświeca wyszkowskiej drukarni w zakresie organizowania staży i praktyk zawodowych. Kto wie, może któryś z naszych uczniów nawiąże współpracę z Quad/Graphics, by zdobyć szeroką wiedzę i doświadczenie, ucząc się od najlepszych.

            Dyrekcja ZSP w Drobinie oraz uczestnicy wycieczki dziękują Kierownictwu drukarni za możliwość zorganizowania wycieczki, Pani Joannie Krzyżaniak za przygotowanie niezwykle bogatego programu, wszystkim Pracownikom drukarni, którzy spotkali się z uczestnikami wycieczki oraz Panu Andrzejowi Samorajowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Drobin, za wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

GALERIA