eTornister i Librus w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie

pawel. Opublikowano w Aktualności

      etornisterUczniowie klas pierwszych Technikum i ZSZ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie od 1 września zostali wyposażeni w projekt eTornister. Jest to nowoczesna platforma edukacyjna, wyposażona w dostęp do Internetu oraz podręczniki i ćwiczenia szkolne, lektury, encyklopedie, zintegrowane w nowoczesnym tablecie z technologią LTE.

      eTornister jest zawsze z uczniem w szkole i w domu, co daje stały dostęp do treści edukacyjnych i swobodę podejmowania nauki w dowolnym momencie. Jednocześnie tablet jest wyposażony w system ochrony SafeKiddo, dzięki któremu dostęp do niepożądanych treści został zablokowany. Nad właściwym wykorzystaniem projektu czuwa szkolny koordynator, który ma dostęp do informacji, z jakich treści korzystają uczniowie. Jednocześnie może na życzenie nauczycieli udostępniać uczniom aplikacje, które będą wykorzystywane na lekcjach.

      eTornister daje dostęp do narzędzi wspierających proces nauczania. Umożliwia m.in. realizację ankiet, przeprowadzanie wirtualnych doświadczeń, przeprowadzanie testów i sprawdzianów. Jest też narzędziem do kontaktu pomiędzy uczniem a nauczycielem, umożliwiającym np. przesyłanie materiałów edukacyjnych.

eTornister jest zintegrowany z dziennikiem elektronicznym, co jest niezwykle istotne, bowiem od 1 września 2016 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie wprowadził system Librus Synergia.

       Dziennik elektroniczny umożliwia prowadzenie dokumentacji przebiegu nauczania w wersji elektronicznej, zgodnie z wymogami MEN. Każdy użytkownik: uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektor – ma zagwarantowany bezpłatny dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji.