AKCJA „UWAGA NADWAGA”

pawel. Opublikowano w Aktualności

       W tym roku po raz piąty ruszyła ogólnopolska kampania społeczna „Uwaga Nadwaga!”, której organizatorem jest sieć Centrów Dietetycznych Natur House. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości, dotyczącej właściwych nawyków żywieniowych i ich wpływu na nasze zdrowie. Otyłość jest najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Z roku na rok jest coraz gorzej. Tyjemy w zastraszającym tempie. Już co piąty Polak jest otyły!

       W naszej szkole 20 października 2016r. odbyła się godzinna prelekcja dotycząca zdrowego odżywiania, przeprowadzona przez dietetyka z Centrów Dietetycznych Natur House z Płocka. W zajęciach wzięli udział uczniowie liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

       Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania oraz opowiadali o swoich nawykach żywieniowych. Pani dietetyk odpowiadała na pytania i przedstawiła także krótką prezentację zatytułowaną: „Żyć Zdrowo!!!!!” Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali bezpłatne zaproszenia na konsultacje z dietetykiem.