„Misja: Rozwój”

pawel. Opublikowano w Aktualności

      Już po raz czwarty studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu zawitali w Drobinie, by z młodzieżą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie przeprowadzić warsztaty „Wystąpienia publiczne – jak przeżyć od a do z?”.

      Sztuka autoprezentacji oraz umiejętność aktywnego uczestnictwa w dyskusji bardzo często stanowią podstawę do osiągnięcia sukcesu. Kształtowanie umiejętności niezbędnych podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych, spotkań i debat jest niezwykle ważne z punktu widzenia konieczności przygotowania młodego człowieka do wejścia na rynek pracy.

       Podczas warsztatów młodzież została zapoznana z najważniejszymi elementami wystąpienia publicznego, poznała podstawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Istotnym elementem spotkania była prezentacja metod związanych z ograniczeniem stresu podczas wystąpień publicznych.

       Projekt, w którym uczestniczyli uczniowie ZSP w Drobinie uzyskał aprobatę Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty i był realizowany pod jego patronatem.