Nowa przestrzeń dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Drobinie

andrzej. Opublikowano w Aktualności

Od wtorku, 8 września, społeczność naszej szkoły korzysta z trzech dodatkowych sal na parterze budynku C.

Zgodnie z decyzją Pana Grzegorza Szykulskiego - Pełniącego Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Drobin - budynek C został przekazany w zarząd ZSP w Drobinie. Decyzja została podjęta 31 lipca 2020 r. na wniosek dyrekcji Szkoły. Wzrost liczby uczniów i oddziałów, potwierdzany wynikami rekrutacji co najmniej od kilku lat, spowodował, że dotychczas zajmowana przestrzeń 1. i 2. piętra była niewystarczająca.

parter2 400 300parter4 400 300

            Dziś już pracujemy i uczymy się w nowo urządzonych salach – stoły zakupiliśmy ze środków pozabudżetowych, natomiast krzesła konferencyjne pozyskaliśmy dzięki staraniom Pana Grzegorza Szykulskiego – zupełnie bezpłatnie. Nowe sale cieszą oko i pozwalają właściwie organizować pracę Szkoły. W porządkowanie nowych sal i składanie mebli zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i panie z obsługi.

Szkoła zyskała nie tylko przestrzeń - mamy własne wejście do Szkoły, nad którym zawisły tablice informacyjne. To istotny element budowania przez społeczność naszej Szkoły własnej tożsamości.

To jeszcze nie koniec zagospodarowywania parteru przez naszą społeczność. Po przeniesieniu pionu administracyjnego Szkoły Podstawowej, zyskamy jeszcze dwa pomieszczenia, które przeznaczymy na sale lekcyjne.

Drugą częścią budynku C, w której znajdują się szatnie uczniów Szkoły Podstawowej, postanowiliśmy podzielić się z naszymi młodszymi kolegami, którzy w dalszym ciągu będą mogli korzystać z tej przestrzeni.

parter1 400 300parter3 400 300