Elements of All

andrzej. Opublikowano w Aktualności

W trakcie Festiwalu Cyfryzacji, organizowanego przez Fundację Digital Poland, został zainicjowany projekt ♯AlChallenge. W ramach 2. Edycji akcji Fundacja umożliwiła dostęp do bezpłatnego renomowanego kursu online Elements of All, stworzonego przez firmę Reaktor i Uniwersytet Helsinski. Dzięki współpracy Fundacji z Komisją Europejską i Uniwersytetem Jagiellońskim, kurs został przetłumaczony na język polski.

Uczniowie klasy III naszego Technikum, kształcący się w zawodzie technik informatyk, biorą udział w tym najlepszym, według międzynarodowych rankingów, szkoleniu internetowym z podstaw sztucznej inteligencji.

Szkolnym koordynatorem projektu jest Pan Krzysztof Zieliński, nauczyciel informatyki i zawodowych przedmiotów ekonomicznych.

 

A wśród ponad 550 tysięcy osób ze 170 państw, którzy ukończyli kurs, znaleźli się: Mateusz Mrowiński, Bartosz Kardasz i Mateusz Leszczyński. Uczniom, którzy już uzyskali certyfikaty Elements of All , serdecznie gratulujemy Wkrótce do tego grona dołączą kolejni przyszli informatycy z naszej szkoły.

Bartosz Kardasz

Mateusz Leszczyński

Mateusz Mrowiński