OTWARCIE NOWEJ PRACOWNI MULTIMEDIALNEJ I PREZENTACJA PROJEKTU eTornister

pawel. Opublikowano w Aktualności

      353 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie odbyła się uroczystość otwarcia nowej pracowni multimedialnej, połączona z prezentacją projektu eTornister.

     Nasze zaproszenie na to niezwykle ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie przyjęli przedstawiciele organu prowadzącego, dyrektorzy szkół z terenu Miasta i Gminy Drobin, przedstawiciele lokalnego biznesu, partnerzy projektu eTornister, a także sympatycy i przyjaciele naszej szkoły oraz przedstawiciele mediów.

     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie oferuje swoim uczniom to, czego nie mają nie tylko inne szkoły z powiatu płockiego czy płońskiego. Takiej oferty nie ma żadna publiczna szkoła ponadgimnazjalna dla młodzieży w Polsce. Tym atutem jest projekt eTornister, w który wyposażeni zostali uczniowie klas I Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Drobinie.

    Dlatego tak ważne było zaprezentowanie możliwości, jakie otworzyły się przed naszymi uczniami wraz z wdrożeniem programu, łączącego najlepsze doświadczenia europejskie i światowe: w tworzenie eTornistra zaangażowane są największe polskie firmy i instytucje pozarządowe, a dzięki wykorzystaniu wiedzy o innych programach tego typu na świecie, wykorzystuje on najlepsze doświadczenia i wprowadza elementy niezbędne w polskiej szkole.