Nasz Samorząd przyszłości na konferencji w Sejmie

pawel. Opublikowano w Aktualności

            8 listopada b.r. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Samorząd przyszłości. Praktyczne aspekty rozwoju”.

            Organizatorzy: Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP zaprosili do udziału w konferencji Pana Andrzeja Samoraja, Burmistrza Miasta i Gminy Drobin.

            Z kolei, z inicjatywy współorganizatorów konferencji, partnerów projektu eTornister, do udziału w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, pierwszej w Polsce publicznej ponadgimnazjalnej szkoły dla młodzieży, która wprowadziła ten projekt. Szkołę reprezentowały: Marzena Wasielewska-Łopata, Dyrektor ZSP w Drobinie, oraz Małgorzata Witkowska – nauczycielka biologii, chemii i fizyki.

            Po wystąpieniach Posła na Sejm RP, Piotra Zgorzelskiego oraz Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza, którzy poświęcili sporo uwagi planowanym zmianom w systemie oświaty i wpływowi tychże zmian na samorządy prowadzące szkoły, w roli prelegentów wystąpili samorządowcy: Roman Bednarek, Burmistrz Sompolna, które ma dwuletnie doświadczenie, jeśli chodzi o projekt eTornister, i Andrzej Samoraj, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin.

            W swoim wystąpieniu Burmistrz naszej gminy mówił o pozytywnych zmianach, jakie w drobińskiej szkole ponadgimnazjalnej pojawiły się za sprawą wyposażenia w tablety pełne podręczników uczniów klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć reportaż z uroczystości otwarcia nowej pracowni multimedialnej i prezentacji projektu eTornister, która odbyła się w naszej szkole 3 listopada.