Konkurs „Down obok mnie”

pawel. Opublikowano w Aktualności

01          Konkurs „Down obok mnie” sprawił mi wiele przyjemności – mówi Dominika Dziurlik, uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kryskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie. Po chwili dodaje, że temat literackiego konkursu, za udział w którym otrzymała wyróżnienie, nie był łatwy ani przyjemny, bo poruszał problem choroby, cierpienia, niepełnosprawności. Ale uczennica naszej Szkoły, przystępując do konkursu, chciała pokazać, że ludzie z Zespołem Downa żyją obok nas i mają dobre serduszka.

           Dominika podkreśla, że miała kiedyś kontakt z chłopcem dotkniętym tą chorobą. Wtedy przekonała się, że systematyczna praca z chorym człowiekiem może przynieść wręcz niewiarygodne rezultaty. I dlatego uważa, że trzeba mówić o ludziach chorych, trzeba motywować innych do pomocy potrzebującym. Bo każdy zasługuje na swoją szansę.