OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI

pawel. Opublikowano w Aktualności

      02     Uczeń klasy I Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie, Michał Kamiński, po sukcesie podczas I etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, został zakwalifikowany do etapu okręgowego.

03            Ta część zmagań najlepszych 70 uczestników z terenu województwa mazowieckiego odbyła się 9 grudnia w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Test, w dużej mierze nawiązujący do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej na świecie, poruszający kwestie terroryzmu, który był tematem przewodnim tegorocznej, I edycji Olimpiady, składał się z 40 pytań.

            Reprezentant naszej Szkoły współzawodniczył głównie z uczniami najstarszych klas tzw. szkół mundurowych, w których realizuje się rozszerzony program z zakresu wiedzy o społeczeństwie czy edukacji dla bezpieczeństwa. W tym roku Michał nie zakwalifikował się do etapu centralnego, ale wszystko przed nim. Jest dopiero w I klasie.