OKIEM ETNOLOGA w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie

pawel. Opublikowano w Aktualności

              14 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie odbyły się warsztaty etnograficzne w ramach projektu „Edukuj z antropologią na Mazowszu”.

              Młodzież wszystkich klas aktywnie uczestniczyła w zajęciach pod hasłem: Po co nam dziś tradycja i co można z nią zrobić?, połączonych z krótkimi formami wykładowymi i pokazami multimedialnymi. Z perspektywy etnologa uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania: Gdzie w naszym codziennym życiu można odnaleźć tradycje? Do czego dziś służą tradycje? W jaki sposób tradycja może być wykorzystana np. w reklamach?

              Warsztaty zainteresowały społeczność uczniowską. Pokazały, że zarówno w kulturach dla nas odległych, jak i w zjawiskach kulturowych dziejących się tuż koło nas, można znaleźć wiele fascynujących i ważnych wątków.

                Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego w Warszawie i współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz w ramach dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ma na celu rozwijanie wiedzy i umiejętności młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w zakresie współczesnej etnologii i antropologii kulturowej.